/* BURADAN */ /* BURAYA */

17 Kasım 2014

Araç Test Cihazları

Araç Test Cihazları
Araç test cihazları, bir aracın eksperler tarafından ekspertiz edilmesi sırasında kullanılmaktadır. Bu açıdan son derece önemlidir. Yapılan tüm kontrollerin yetkili kişilerce yapılması ne kadar önemli ise kullanılan oto ekspertiz cihazları da o derece önemlidir. Teknolojinin gelişmesi ile doğru orantılı olarak gelişen oto ekspertiz aşamaları test işlemlerini gerçekleştiren cihazlara da yansımıştır. Kullanılan çoğu test cihazına bu bağlantıya tıklayarak, bazı test cihazlarına ve kısa açıklamalarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Arıza tespit cihazı; aracın beyninde önceden herhangi bir hasar olup olmadığı kontrol edilir. Araçlarda şanjuman ve motor gibi elektronik aksamlarında önceden kalan herhangi arıza olup olmadığı denetlenir. Ayrıca kimi araçlarda da kilometre değerinde değişim olup olmadığının da kontrolünü yapılabilmektedir.
Boya kontrol cihazı; isminden de anlaşılacağı üzere araçlarda boya olup olmadığının tespitini yapmaktadır. Metal ve alüminyum yüzeyler boya testi uygulanabilmektedir.
Amortisor test ve yana kayma cihazı; test aşamasındaki araçlar sağa ya da sola herhangi bir çekme olup olmadığı kontrol eden bu cihaz araçta tüm amortisörlerin durumunu da kontrol etmektedir.
Belirttiğimiz tüm bu oto ekspertiz test cihazlarının satışı sitemiz üzerinden sağlanmakta olup satışa sunulan tüm test cihazlarının 2 yıl geçerli bakanlık onaylı garantisi bulunmaktadır.

Oto Ekspertiz Cihazları
Computest ile araçlarınızın performans testlerini son derece etkin bir şekilde ölçümleyebilirsiniz. Bünyemizdeki üst düzey araç test cihazları ile aracınızın istediğiniz seviyeye gelmesine yardımcı oluyoruz. Oto ekspertiz servisimizde aracınızın tüm bakım ve kontrollerini son derece teknolojik ve işe hakim ekiplerimiz ile gerçekleştirmekteyiz. Araçlarınızın testi birçok farklı şekilde birçok farklı makine ile gerçekleştirilebilmektedir. Bunlardan bazı oto ekspertiz cihazları ise aşağıdaki gibidir. Araç test cihazı(dinamometre), fren test cihazı, amortisor test ve yana kayma cihazı, boya kontrol cihazı ve son olarak arıza tespit cihazı gibi cihazlar test aşamasında kullanılmaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Yukarıda belirttiğimiz cihazlar dışında test ve çözüm odaklı olarak yine birçok makine kullanılmaktadır. Ancak bu hususta önemli olan bu makinelerin düzenli olarak bakım ve kontrolünün yapılması ve birde bakanlık onayı olması gerekmektedir. Firmamızın sektörün içerisinde geçirdiği 20 yıl boyunca kullandığı ve satışını yaptığı cihazlar Sanayii Bakanlığı tarafından onaylı garanti belgesine sahip olup tüm parçaları da 2 yıl süreyle garanti kapsamındadır. 20 yılın tecrübesi ve sizlerden aldığımız güven ile hizmetinizdeyiz…
Ekspertiz Nedir?
Ekspertiz nedir sorusunun cevabı ile yazımıza başlayabiliriz. Ekspertiz, bir olgunun değerini saptamak, zararını hesap etmek gibi anlamlara gelmekte olup İngilizce’den dilimize geçmiş bir kelimedir. Ekspertler tarafından ekspertiz işlemleri gerçekleştirilmektedir. Oto ekspertiz ise adından da anlaşılacağı üzeri araçlar üzerinde belirttiğimiz testlerin yapılmasıdır. Bu ekspertiz işlemleri farklı araç test cihazları ile yapılmakta olup son derece hayati önem taşımaktadır. Araçların her şeyden önce can taşıyacak olduğunu düşünerek tüm test ve düzeltme çalışmalarının çok büyük titizlik ve kaliteli materyaller ile yapılması gerekmektedir. Oto ekspertiz cihazları da bu kaliteye sahip olup araç sahiplerinin önüne ileride bir sorun çıkmasını engellemelidir. Sayfamızda bu konunun önemi ve kullanılan araçlar ile ilgili detaylı bilgi paylaşımında bulunduk. Dilerseniz buradan göz atabilirsiniz.
Günümüzde ekspert etme işlemleri çoğu sektörde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Oto ekspertiz dışında gayrimenkul, sigortacılık ve deniz ekspertliğinin bu konuda başı çeken sektörler olduğunu belirtebiliriz. Kullanıldığı her sektörde yüksek önem konumunda olan eksperlik önemli bilgilere ışık tutacağı için şirket politikası ve verilen hizmetin kalitesi açısında çok önemlidir.
Oto Ekspertiz Cihazları
Oto ekspertiz cihazları, otomobillerin test aşamalarında tüm parçalarındaki sorunları ortaya çıkarmak adına yapılan testlerde kullanılan araçlardır. Yapılan bu testlerde birçok ekipman kullanılmaktadır. Araçların neden bu testlere tabii tutulduğuna da kısaca değinelim. Oto ekspertiz yapılması araçları satın aldıktan sonra herhangi bir kötü durum ile karşılaşmamanız adına önemlidir. Araçla ilgili tüm sorunları araç test cihazları ile test edip, kontrolleri tamamladıktan sonra alış-satış işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında alıcıların kötü niyetli satıcılar tarafından dolandırılmasını engelleyerek kusurlu araçların kusursuz gibi satılmasına engel olacaktır. Satıcı ile alıcı arasında olan anlaşmazlık ve tüm pürüzleri gidermekte bu aşamada mümkün olabilir. Sonuçlar net bir şekilde iki tarafa da sunulacağı için alıcı ve satıcı adına ortak bir nokta bulmak kolaylaşacaktır.
Bu test esnasında kullanılan cihazlara http://www.computest.com.tr/ web sayfamızda yer verdik dilerseniz site bağlantımıza tıklayarak bu test araçlarına ve ne işe yaradıklarına göz gezdirebilirsiniz. Onlarca ilde bulunan test merkezlerimizde güven ile oto ekspertiz işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ülke çapındaki referanslarımıza da yine web sayfamızdaki ilgili kategoriden göz atarak dilerseniz birebir iletişime geçebilirsiniz. Araç sağlığınız için ekspertiz işlemini gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.
Computest Nedir?
Computest nedir? Neden yapılmalıdır? Önemi nedir? Tüm bu soruların yanıtlarına bu yazımızda kısaca değinmeye çalışacağız. Computest, genel olarak 2. el araçların satış işlemleri öncesi tüm parçalarının kontrol edilip durumları ile ilgili olarak detaylı bir raporlama yapılması işlemine denilmektedir. Araç sahibi ve alıcının satış işlemlerinde herhangi bir zarar girmesini, dolandırılmasını önlemek amacıyla yapılması gerekmektedir. Oto ekspertiz işlemlerini gerçekleştiren firmaların, uygun kalitedeki araç test cihazları ile bu testler yapılmakta, alıcı ve satıcının da herhangi bir zarara maruz kalmasını engellemektedir.
Bu işlemler araç sahipleri içinde önemli ancak alıcılar için ayrı bir önemi bulunuyor. Aracı satın alıp devir işlemlerini tamamladıktan sonra kullanım aşamasında ve daha sonrasında araç ile ilgili bilinmeyen bir durum olması halinde yeni araç sahibi, yani alıcı için maddi olarak büyük sorunlar meydana çıkarabilmektedir. Böyle sorunlar ile karşı karşıya kalmamak adına kaliteli firmaların oto ekspertiz cihazları ile verdiği bu hizmetten yararlanmakta fayda var. Konuyla ilgili olarak buraya tıkladığınızda çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Araç Testlerinin Yararları
Merhaba, bugünkü yazımızda 2. el araçlarda alım satım işlemi öncesi uygulanan araç testlerinin faydalarından bahsedeceğiz. Araç testleri, aracın tüm aksanlarını kapsayan donanımlı ve çok detaylı bir testtir. Motor, fren, kilometre, disfransiyel ve daha sayılabilecek onlarca araç parçası gibi aparatların kontrollerinin yapıldığı ve durumlarının raporlandığı testler hiç şüphesiz ki sorunsuz şekilde 2. el araç sahibi olmak isteyen araç sahibi adaylarının en büyük yardımcısıdır. Ancak burada olaya tek taraflı bakmak gerekmiyor. Tam aksine satıcı içinde araçta var olduğu sanılan bir arızanın araç test cihazları ile yapılan detaylı testler sonrasında sorunsuz olarak çıkması da mümkün ve bu da doğrudan aracın fiyatına etki edecek bir etkendir. Oto ekspertiz firmaları ile bu işlemleri yapabilirsiniz. Belirttiğimiz gibi yalnızca alıcı için olumlu bir durum algısı belirtmesi gerekmiyor. Aracını satmak isteyen araç sahibi içinde olumlu olarak lanse edilmesinde bizce herhangi bir sorun bulunmuyor. Bu testlerin hangi oto ekspertiz cihazları ile yapıldığı ve raporlama kısmında ne gibi bilgilerin yer aldığı bilgilerinin yer aldığı web sayfamıza bağlantısından http://www.computest.com.tr/ erişebilirsiniz.
Oto Ekspertiz Cihazları
Otomobil sahipleri 2. el araç alım satımı yaparken araçlarının son durumlarını test ettirmek, kontrol ettirmek amacı bir dizi testten oluşan araç testi yaptırma gereksinimleri duyarlar ki bu konuda bizce sonuna kadar haklılar. Öyle ki aracı satın almadan önce iyisi ile kötüsü ile aracın tüm meziyetlerini bilmek gerekiyor. Sonradan hiçte hoş olmayan sürprizler ile karşılaşmak tüm araç sahiplerinin istemeyeceği bir durumdur. Belirttiğimiz bu testlerde oto ekspertiz cihazları kullanılmaktadır. Aracın içten dışa tüm özelliklerini ortaya döken bu teknoloji ürünleri ile birlikte aracınızın son durumu da bir rapor halinde sizlere verilmektedir. Bu testlerde kullanılan önemli parçalarda bir kaçı şöyledir; araç test cihazı yani dinamometre, amortisör, test ve yana kayma cihazı, fren test cihazı, boya kontrol cihazı ve son olarak arıza tespit cihazları…
Belirttiğimiz tüm araç test cihazlarının ayrı bir görevi bulunuyor ve çoğu farklı birimlerin kontrollerini sağlıyorlar. Konu ile ilgili olarak bahsi geçen sayfamıza da göz atmanızın yarar sağlayacağı kanaatindeyim. Oto ekspertiz cihazları içinde bağlantısını verdiğimiz web sayfamızı ziyaret edebileceğinizi belirtelim.
Neden Araç Testi Yaptırmalısınız?
Araç testleri, adı üzerinde aracın tamamı ile test edildiği, performansı, parçalarının, işlevlerinin kontrol edildiği ve test aşamasındaki halinin en ince ayrıntılarına kadar incelendiği bir sunumu da içeren raporunda size sunulması ile sona eren bir işlemdir. Oto ekspertiz firmaları tarafından gerçekleştirilen bu test işlemleri esnasında kullanılan araç test cihazları son teknoloji olup test sonuçlarını gerçek olarak yansıtmalıdır. Araç testi yaptırmadan satın alacağınız ikinci el araçlarda herhangi bir sorun çıktığında mağduriyetinizi giderecek ilgili kişileri muhatap olarak karşınızda göremeyebilir ve maddi olarak zarara uğrayabilirsiniz. Bu gibi durumları yaşamadan, tecrübe ile test etmeden gelin araçlarını alım satım işlemlerinde notere gitmeden önce bir ekpertize aracınız oto ekspertiz cihazları ile baştan aşağı kontrol edilip sizlere raporlansın. Böylece hem araç sahibi hem de aracın yeni sahibi olmak isteyen kişi için tüm soru işaretleri ortadan kalsın ve satış işlemi sonuca sorunsuz bir şekilde erecektir.
Kısacası ikinci el araç alımlarınızda araç testi yaptırmanız var ise araç ile ilgili herhangi bir sorunu önceden öğrenmenizi ve dolandırılmanızı önleyecektir. Buraya tıklayarak detaylı bilgiye erişebilir, araç testlerinizi gerçekleştirecek bilgilere ulaşabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder