/* BURADAN */ /* BURAYA */

27 Ocak 2012

Bu ülkenin ilelebet var olmasını istiyor musun?


   Oku o zaman !

       Yahudiler Hitler' in elinden kurtulduklarında hiçbir şeyleri kalmamıştı.  Bırakın devlet kurmayı yiyecek ekmekleri dahi yoktu. Ancak  uluslararası camia Almanya'nın soykırım yaptığını kabul ettiğinde  Yahudilere tazminat yolu açılmış oldu. Yahudiler açtıkları davalarla  neredeyse tüm Alman şirketlerini ve Alman bankalarını tazminata mahkum  ettirdi . Bugün satılan bir Mercedes' ten bile belli oranda İsrail hükumetine pay gidiyor ve bu durum gizli değil, zaman zaman gündeme  geliyor. İsrail bugün dünyanın en zengin ülkelerinden biri.  Ülkelerinde nükleer reaktörlerden tutun en son teknolojiye sahip uçak  fabrikaları bile var. Ancak Hitler döneminde dünyanın en zengin ve en  gelişmiş ülkesi olan Almanya bir dönem toparlanmış gibi görünse de  belini doğrultamadı. Ekonomisi son 10 yıldır gittikçe kötüleşiyor.

      Ermenistan çok fakir bir ülke. Hiçbir şeyleri yok. Açlar.  Sanayileri, markaları. Avrupa'nın lider ülkesi Fransa'nın bu  soykırımı tanıyıp bize tazminat davası açılması yolunu açması bir anda  tüm diğer ülkelere sıçradı. Şu an ciğerci kapısında bekleyen kediler  gibi ellerinde dosya bekleyen Ermenistan hükümeti açacağı binlerce  tazminat davası ile Türkiye' yi çok zor duruma düşürecek. Zaten  belimiz kurulduğumuz günden beri bükük duruyor, bu tazminatlar  Osmanlıyı çökerten kapitülasyonlar gibi bizi de çökertecektir.

      Siyasi görüşün ne olursa olsun , bu memleketin insanı isen bu görüşü  herkesle paylaş,  bilinçsiz kişileri uyarmaya çalış. Fransız  markalarından alışveriş yapma , 3 kuruş fazla ver , 2 adım fazla yürü  başka marka kullan . Cebin haysiyetinin önüne geçmesin.


                                   Bir soğan soyuluyor, yaşarıyor gözler
                                   Bir devlet soyuluyor, aldırmıyor öküzler
                           Şair Eşref  (1847 - 1914)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder